piątek, 9 sierpnia 2013

Królewskie Narodziny

    22.07.2013 r.
    Od kilku dni środki masowego przekazu całego świata, oszalały na punkcie narodzin dziecka księżny Kate i księcia Williama. Oczywiście TVP też sterczy pod szpitalem, w którym leży  księżna. Najpierw oczekiwali aż księżna raczy przybyć do szpitala, potem czekali kiedy raczy urodzić. Raczyła!
    Dziś o 17 z minutami, urodził się przyszły król Anglii! Euforia na całym świecie, najważniejsze wydarzenie dnia! W naszej telewizji aż trzy filmy dokumentalne poświęcona rodzinie Windsorów. Nawet wyemitowano specjalne wydanie wiadomości, a prowadząca je pani Tadla i jej goście, z entuzjazmem zajmowali się przeszłością książęcej rodziny i przyszłością niemowlęcia, nie mającego jeszcze imienia. Ponownie mamy zagadkę, z niecierpliwością oczekiwaną przez cały świat! Jak  mały książę będzie miał na imię? Oto jest pytanie!
    24.072013 r.cd Narodziny królewskie 24 lipca
    Ma na imię George! Tak jak jego Prapradziadek Jerzy VI, król Wielkiej Brytanii i cesarz Indii. Ten, który się jąkał! Na urodzinach małego księcia, handel w Anglii robi kokosowe interesy, sprzedając dziecinną bieliznę, zabawki i inne przedmioty, opatrzone stosownym napisem lub wizerunkiem książęcej pary albo dziecka. Szkoda, że u nas nie urodził się taki znaczący malec, bo może kulejąca gospodarka ruszyłaby z kopyta i wyrównała ogromną dziurę w budżecie.